KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044146
*
nr 1604 4146
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålning, Mario Duzel (1938-2019), ansikten. Signerad. Olja på duk, 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 18:14:58
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikten mario duzel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Mario Duzel
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
nr 1604 4146
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålning, Mario Duzel (1938-2019), ansikten. Signerad. Olja på duk, 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikten mario duzel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52